MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY EMOCJA

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 4a , 5a oraz 5d pod opieką pani psycholog Barbary Kwiatkowskiej i pani Anny Łukasiewicz biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym EMOCJA.

Celem projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec inności, rozbudzanie w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości, aktywizacja dzieci i młodzieży na zrozumienie inności u innych osób, wychowanie do wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość.

Ważńym celem jest kształtowanie postawy akceptacji wobec inności wśród dzieci, dostrzeganie podobieństw i różnic między ludźmi, integrowanie szkół polonijnych i polskich poprzez realizację projektu “Emocja”, nauka tolerancji wobec osób różniących się od nas między innymi wyglądem, zachowaniem, kolorem skóry, wyznaniem- jak również cechami nie widocznymi na pierwszy rzut oka np. choroby serca, autyzm, cukrzyca, kształtowanie postaw empatii wobec inności, budowanie przyjaznego klimatu integracji, nauczanie, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi, pomimo różnic, które posiadamy.eliminowanie zachowań agresywnym w stosunku do inności.

WYOBRAŹNIA

KREATYWNOŚĆ

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.