Treść artykułu

CodeWeek 2023 na Różanej

CodeWeek 2023 na Różanej 🙂

Europejski Tydzień Kodowania już za nami 🙂 W tym roku odbyła się jego 11 edycja. I z tej okazji uczniowie naszej szkoły (klasy: 3a, 3b, 3d, 4a, 5a, 5b, 6b, 7a, 8a) uczestniczyli  w  ponad 11 wydarzeniach związanych z kodowaniem i programowaniem, zaproponowanych przez naszych nauczycieli (P. Małgosia Rolnik, P. Bożena Dąbkowska, P. Joanna Aleksandrowicz-Florek, p. Piotr Wiatrzyk), którzy wprowadzili ich we wspaniałą zabawę i przygodę min.: z kodem binarnym, wieżą z kubeczków, europejskimi krajami, zakodowanymi emocjami, labiryntami, ukrytymi symbolami, ukrytymi instrukcjami słownymi, Sctrachem, Czarodziejem Baltiem i  Ozobotami.

Kolejny raz uczniowie mieli okazję przekonać się, że kodowanie i programowanie to nic trudnego. To zawsze świetna nauka przez zabawę i doświadczenie,  które ma wymiar interdyscyplinarny, niezależnie od tego czy kodujemy i programujemy offline, online, z wykorzystaniem długopisów 3D czy robotów.

W ramach CodeWeek 2023 wykorzystaliśmy materiały z Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować, w którym nasza szkoła bierze udział od kilku lat i rozwija kompetencje przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 🙂

Autor: Małgorzata Rolnik