Treść artykułu

CODE WEEK 2022

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania- Code Week – inicjatywie, której celem jest pokazanie, że kodowanie nie posiada żadnych barier, wieku ani języka. Można kodować właściwie zawsze i wszędzie, niezależnie od tego, ile mamy lat i jakie posiadamy umiejętności.

W ramach szkolnej innowacji pedagogicznej „Zakoduj swoją przyszłość” oraz ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z wyzwaniami CodeWeek 2022. W dniach od 8 do 23 października 2022r. wraz z nauczycielami realizowali przygotowane na tę okoliczność zadania. Tematyka zajęć była różnorodna i ciekawa. Uczniowie rozwiązywali  logiczne zagadki, ćwiczyli spostrzegawczość i logiczne myślenie, odczytywali zakodowane informacje, rozwiązywali dyktanda graficzne, szukali najlepszych rozwiązań, układali zakodowane wzory, odnajdywali ukryte błędy na macie do kodowania oraz uczyli się współpracy w działaniu.

Okazało się, że programowanie jest świetną nauką przez zabawę, rozwija kreatywność oraz logiczne myślenie, a także w bezpieczny i twórczy sposób wprowadza uczniów w świat nowoczesnych technologii.

Dzięki, między innymi, naszym działaniom Polska zajmuje obecnie III miejsce
w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Week 2022.

Klasy biorące udział w inicjatywie: 3c, 4a, 4b, 5b i 6a

Nauczyciele nadzorujący akcję na terenie szkoły: Bożena Dąbkowska, Małgorzata Rolnik, Joanna Aleksandrowicz-Florek

 

autor: Bożena Dąbkowska