Treść artykułu

CodeWeek 2021

W tym roku Europejski Tydzień Kodowania trwał od 9 do 24 października. Przedsięwzięcie to polega na rywalizacji pomiędzy europejskimi krajami na zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń związanych z kodowaniem i programowaniem. W ubiegłym roku Polska w tym zestawieniu zajęła pierwsze miejsce. CodeWeek to przedsięwzięcie organizowane każdego roku i skierowane do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Nasza szkoła wdrażając innowację „Zakoduj swoją przyszłość” już po raz drugi włączyła się w CodeWeek.  Przez dwa tygodnie kodowaliśmy i programowaliśmy – wykonywaliśmy zadania okołoprogramistyczne z wykorzystaniem kubeczków, maty do kodowania, wirtualnych aplikacji i programów ( kodowanie z Minecraftem). Zgłosiliśmy                                    i przeprowadziliśmy 12 wydarzeń poświęconych kodowaniu. Ich tematem przewodnim były następujące kompetencje przyszłości:

  • Współpraca
  • Krytyczne myślenie
  • Kreatywność
  • Komunikacja i budowanie relacji
  • Poszukiwanie rozwiązań, gotowość do poszukiwania wiedzy

W CodeWeek wzięły udział klasy 1a, 3a, 3c, 3f, 4b, 5a, 6a, 6d, 8b oraz dzieci na zajęciach              w bibliotece i świetlicy szkolnej. Nauczyciele, którzy zgłosili wydarzenia i otrzymali certyfikaty uczestnictwa w CodeWeek 2021 to: Małgorzata Rolnik, Bożena Dąbkowska, Joanna Aleksandrowicz-Florek, Anna Łukasiewicz, Beata Warmowska, Alicja Grabowska, Rafał Wodzicki, Łukasz Malon, Przemysław Kępski.

Oto jak bawiliśmy się kodując: