Treść artykułu

Dowództwo Garnizonu Warszawa

W dniu 31 stycznia 2020 r. reprezentacja naszej drużyny wyruszyła do Dowództwa Garnizonu Warszawa by podziękować za pomoc w realizacji naszych harcerskich przedsięwzięć. Pomoc ze strony Garnizonu jest nieoceniona. Ku ogromnej naszej radości spotkanie odbyło się w przepięknej Sali Tradycji, gdzie mieliśmy okazję podziwiać zgromadzone eksponaty, materiały informacyjne i fotografie nawiązujące do np. historii Grobu Nieznanego Żołnierza.

Mogliśmy zobaczyć oryginalne egzemplarze broni białej i palnej z czasów powstania kościuszkowskiego, powstania listopadowego i dwudziestolecia międzywojennego, orzełki wojskowe noszone na czapkach przez żołnierzy legionów i Wojska Polskiego II RP.

Niewątpliwie najważniejsze jednak było to, że udało nam się spotkać  z gen. dyw. Robertem Głąbem, dowódcą Garnizonu Warszawa, który w niezwykle ciekawy sposób odpowiedział nam na wszystkie  pytania. Bardzo nam było miło również spotkać się kolejny raz z płk Mariuszem Bednarzem szefem Oddziału Wychowawczego, który przygotował dla nas żołnierskie niespodzianki i towarzyszył nam podczas całego spotkania.  Jeszcze raz dziękujemy wszystkim z Garnizonu Warszawa za otwarte serca i życzliwą pomoc. Liczymy na to, że to dopiero początek naszej owocnej współpracy.