Harcerstwo

Dnia 28 lutego 2015 roku rozkazem Komendantki Hufca została powołana nasza próbna drużyna. Rozkaz został odczytany podczas 56 Rajdu Olszynka Grochowska, w którym wzięliśmy udział.

Przez pierwsze miesiące swojej działalności harcerze naszej drużyny zapoznawali się z Prawem Harcerskim, obrzędowością oraz zasadami musztry harcerskiej. Nasza drużyna ściśle współpracuje z Namiestnictwem Nieprzetartego Szlaku i Hufcem Praga Południe, włączając się w imprezy organizowane przez te środowiska.
Akcją zamykającą okres próby był biwak harcerski organizowanym przez naszą drużynę. Podczas tej akcji harcerze mogli nauczyć się odpowiedzialności oraz pogłębić wiedzę na temat Związku Harcerstwa Polskiego. W czasie tych dni uczestnicy też zapoznawali się z ideą życia harcerskiego i poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy. Największą atrakcją dla naszych harcerzy była gra terenowa, zawody sportowe i nocny zwiad.
Wyjątkowym dniem dla naszej drużyny był wtorek 16 czerwca 2015 !!!  tego dnia zakończył się dla nas okres próbny i rozkazem Komendantki Hufca Krystyny Mamak została powołana 293 WDH (Warszawska Drużyna Harcerska) Nieprzetartego Szlaku Na uroczystej zbiórce gościliśmy dostojnych gości – wspomnianą już druhnę komendantkę Krystynę Mamak i Namiestnika Nieprzetartego Szlaku druha Adama Sikonia. Nasza drużyna otrzymała numer 293 i nazwę „Różana Piechota”.
Zbiórki odbywają się w każdy wtorek  na terenie szkoły PODSTAWOWEJ SPECJALNEJ NR 111.
Wielką radością dla naszej drużyny była możliwość wzięcia udziału w projektach organizowanych przez ZHP.
Nasza drużyna skupia wokół siebie 43 harcerzy którzy podzieleni są na 2 zastępy

 293 WDH NS RÓŻANA PIECHOTA – DZIŚ 

 

293 Warszawska Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Różana Piechota” działa przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 111 Im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie. Harcerze z naszej drużyny to ok trzydzieściorga  dzieci i młodzież z różnoraką niepełnosprawnością (fizyczną, intelektualną).

Na zbiórkach poznajemy Prawo Harcerskie, mamy musztrę, zdobywamy sprawności, uczymy się i zgłębiamy tajniki harcerstwa, ale także  bawimy się, śpiewamy harcerskie piosenki, organizujemy gry miejskie, rajdy i zwiady. Jesteśmy bardzo prężnie działającą drużyną Związku Harcerstwa Polskiego. Staramy się uczestniczyć  we wszystkich wspólnych imprezach Nieprzetartego Szlaku oraz przedsięwzięciach harcerskich na terenie całego kraju.

Nasza drużyna jest organizatorem corocznych Przeglądów Kolęd i Pastorałek dla drużyn ZHP, w którym co roku bierze udział około 300 harcerzy z całej Polski. Wydarzenie to organizujemy we współpracy z Klubem Dowództwa Garnizonu Warszawa.

Przynależność do drużyny Nieprzetartego Szlaku daje dużo radości i satysfakcji harcerzom jak i instruktorom, których praca na co dzień może nie jest łatwa, a  efekty może przychodzą wolniej, ale jeżeli widzimy , ile radości nasi harcerze czerpią ze zbiórek, jak się rozwijają , jak zaczynają się różnić od swoich kolegów z placówki, jeżeli widzimy, że możemy sobie pomóc, a pomoc ta przynosi efekty, to z całą pewnością jest to wspólny sukces naszych harcerzy i nas, instruktorów Nieprzetartego Szlaku ZHP.

 

Drużynowy: dh Łukasz Malon, który wymagane kwalifikacje zdobył kończąc kurs dla instruktorów i nauczycieli prowadzących zajęcia dla osób z  niepełnosprawnością w oparciu o metodę harcerską na Głodówce.
Przybocznymi naszej drużyny są :
Beata Warmowska
Natalia Kruk
Marcin Marczewski

RAJD GRANICA 2021

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.