Harcerstwo

„Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań”

Dnia 28 lutego 2015 r. rozkazem Komendantki Hufca Warszawa – Praga Południe została powołana próbna drużyna harcerska działająca przy naszej placówce. Rozkaz został odczytany podczas 56 Rajdu Olszynka Grochowska, w którym wzięliśmy udział. Wyjątkowym dniem dla naszej drużyny był wtorek 16 czerwca 2015 r. Tego dnia zakończył się dla nas okres próbny i rozkazem Komendantki Hufca phm. Krystyny Mamak została powołana 293 WDH NS „Różana Piechota”.

Kierując się wyborem metodyki harcerskiej szczególną uwagę zwracamy na stymulowanie i wspieranie procesu rewalidacji. Programy odpowiadają zainteresowaniom i potrzebom podopiecznych.  Na zbiórkach poznajemy punkty Prawa Harcerskiego, uczymy się piosenek, pląsów i terenoznawstwa. Uczymy się obrzędowości oraz zasad musztry harcerskiej, zdobywamy sprawności. Działając w drużynie harcerze zdobywają nowe wiadomości i umiejętności poprzez praktyczne działania. Uczą się odpowiedzialności, zdobywają umiejętności pracy w grupie oraz radzenia sobie w różnych sytuacjach, a przede wszystkim dobrze się bawią. Harcerstwo to też możliwość nawiązania nowych znajomości, które pomagają  ujrzeć w sobie to co jest dobre, pozytywne oraz wartościowe.

Jesteśmy bardzo prężnie działającą drużyną Związku Harcerstwa Polskiego. Staramy się uczestniczyć we wszystkich wspólnych wydarzeniach Nieprzetartego Szlaku oraz przedsięwzięciach harcerskich organizowanych na terenie całej Polski.  Jesteśmy organizatorem corocznego Ogólnopolskiego Harcerskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu…”, który objęty jest Honorowym Patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka. Wydarzenie to organizujemy we współpracy z Klubem Dowództwa Garnizonu Warszawa, każdego roku w przeglądzie udział bierze około 300 harcerzy.

Drużynowy: pwd. Łukasz Malon

Przyboczni: phm. Beata Warmowska, dh Filip Koch

NASZE AKCJE

 

Rajd Olszynka Grochowska

Biwak harcerski

Łbiska

VI Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek

Zakopane 2022

INAUGURACJA ROKU HARCERSKIEGO 2022/23

Puck

XXX Ogólnopolski Rajd Granica

Zakopane

V Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek

Władysławowo

Inauguracja roku harcerskiego

 

Rajd Granica 2021

 

Rajd Granica 2020

 

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

 

Spotkanie z Burmistrzem Urzędu Dzielnicy Mokotów

Dowództwo Garnizonu Warszawa

IV Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju – Kancelaria Prezydenta RP

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju – Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

ŁBISKA 2019

V RAJD KABACKI

INAUGURACJA ROKU HARCERSKIEGO 2019

RAJD GRANICA 2019

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.