Treść artykułu

IV HARCERSKI PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

IV HARCERSKI PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

organizując  w 2015 roku I Międzyszkolny Przegląd kolęd i Pastorałek, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieliśmy jeden problem 🙂 który nas ostatecznie bardzo cieszył 🙂  -Jak pomieścić wszystkich chętnych na jednej sali widowiskowej, która pękała w szwach. Już wtedy wiedzieliśmy, że musimy podzielić, to dopiero powstające wydarzenie, na dwa dni… i tak oto już w roku 2016 odbyły się dwa przeglądy kolęd 🙂 II Międzyszkolny Przegląd kolęd dla  uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych ośrodków wychowawczych  oraz I Harcerski Przegląd Kolęd i Pastorałek dla harcerzy z drużyn Nieprzetartego Szlaku tzn. drużyn harcerskich  skupiających harcerzy z różnoraką niepełnosprawnością.

Harcerskie Przeglądy organizuję w raz z instruktorami naszej drużyny  w ścisłej współpracy z Klubem Dowództwa Garnizonu Warszawa, który  pomaga nam nie tylko udostępniając salę widowiskową, która pomieścić może ok 350 osób, ale przede wszystkim otwierając dla nas swoje serca !  Harcerski Przegląd kolęd cieszy się również ( podobnie jak Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek) bardzo dużym zainteresowaniem w tym roku ponad  350 harcerzy   z różnoraką niepełnosprawnością wraz z instruktorami  zaśpiewało Małemu Jezusowi. Przegląd odbył się dnia 18 grudnia i objęty został honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka oraz Burmistrza Dzielnicy Warszawa Mokotów Pana Rafała Miastowskiego. Na nasze harcerskie Kolędowanie oprócz warszawskich drużyn harcerskich przyjechały drużyny z całej Polski m.in. ze  Słupska, Sztumu, Stoku Lackiego, Łasku, Belska Dużego, Łęczeszyc, Pęcher, Dęblina, Łodzi, oraz specjalni goście z Hufca Podhalańskiego !

co dla nas organizatorów jest ważne? To by każdy został wyróżniony i doceniony. Niezależnie od efektu końcowego ( bo to nie zawsze równa się z wysiłkiem i włożoną w przygotowanie pracą ) dlatego dziękujemy wszystkim którzy nam pomogli zorganizować nasze wydarzenie. Firma WIBO ufundowała dla każdego uczestnika paczkę – nagrodę !!! właściciele Firmy Wibo mają bardzo hojne serca, ale to i tak za mało powiedziane. Wiem, że dobro wraca i wiem również, że  Pan Bóg wszystkim naszym aniołom wynagrodzi ! dużym wsparciem przy organizacji tego wydarzenia była również Chorągiew Stołeczna która przeznaczyła  środki na nagrody  i poczęstunek dla wszystkich uczestników z  Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych.

Dziękujemy wszystkim przybyłym drużynom i zaproszonym szanownym gościom. Szczególne podziękowania kierujemy dla  Kierownika Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa  Pana ppłk. Krzysztofa Matraszka oraz Pani Beata Jarzębowskiej  Kierowniczce  dz. metodyczno-instruktorskiego. Wsparcie ze strony pracowników Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa jest nieocenione. 

Czas gdy już tak blisko  do Świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, czas wspólnych spotkań pełnych wzruszeń. Każdy stara się jak może, by nikt nie czuł się w tym czasie samotny. To również czas, kiedy pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Syna Człowieczego. Chcieliśmy doświadczyć tej świątecznej atmosfery  również w gronie braci harcerskiej. Dlatego właśnie radość nasza jest tym większa, że już  po raz czwarty  mogliśmy się spotkać i wspólnie kolędować. To była  wspaniała okazja do krzewienia  tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, ale  również okazja, by pobyć wśród tych, którzy są nam bliscy.