Kawiarenka pod Różą

Celem projektu Kawiarenka Pod Różą jest integracja absolwentów ze szkołą i integracja szkoły ze społecznością lokalną. Ważnym jest fakt, że spotkania w kawiarence nie mają jedynie charakteru towarzyskiego, lecz mają na celu poszerzenie kompetencji społecznych i inwencji twórczej absolwentów. Realizuje to poprzez prelekcje, spotkania i warsztaty ze specjalistami z różnych dziedzin. Nawiązaliśmy współpracę z różnymi instytucjami i osobami prywatnymi.

Spotkania w Kawiarence pod Różą stały się ważnym wydarzeniem w życiu szkoły, Bywalcami kawiarenki są absolwenci, ich dzieci, rodzice, uczniowie i osoby towarzyszące,

Naturalną potrzebą nauczycieli – pedagogów specjalnych pracujących w naszej placówce jest podtrzymywanie więzi z uczniami po zakończeniu procesu nauczania, będąc zachęconymi dowodami pamięci i sympatii również z ich strony.

Nasi absolwenci napotykają na różne trudności w życiu zawodowym, jak i osobistym nie zawsze potrafią stawić czoła problemom, niektórzy z nich są podatni na zagrożenia i patologie społeczne. Zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni zobowiązało nas do podjęcia szeregu działań w celu udzielenia im dalszej pomocy i wsparcia

 

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ.

Wspominki z Kawiarenki Pod Różą.

 

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.