NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski projekt ukierunkowany na upowszechnianie ambitnej sztuki filmowej spoza głównego nurtu. Celem projektu jest rozwój wrażliwości uczniów, poszerzenie ich wiedzy i rozumienia świata poprzez odbiór sztuki filmowej. Cykle tematyczne oparte są na wyjątkowych filmach, uzupełnione prelekcją, warsztatami oraz analizą psychologiczną.

Program edukacji filmowej NHEF jest zgodny z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przygodna uczniów naszej szkoły z Nowymi Horyzontami rozpoczęła się w roku szkolnym 2016/17.

W roku szkolnym 2021/22 klasa 6D uczestniczyła w cyklu „Świat filmu”, który łączył zagadnienia związane z historią kina z wiedzą o jego formie, szczególną uwagę zwracał na aspekt emocjonalny i społeczny filmów, powody, dla których kręci się filmy – co takiego dają one widzom i twórcom. W poprzednich latach uczniowie klasy uczestniczyli w cyklach filmowych „Kino Współczesne” oraz „Młodzi  w obiektywie” pomagających zrozumieć istotę budowania relacji, wartość przyjaźni, zrozumieć marzenia i lęki dorastającej młodzieży.

 

autor: Patrycja Komar

 

 

 

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.