Treść artykułu

Podsumowanie VI edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować 

W naszej szkole realizowana jest Innowacja Pedagogiczna „Zakoduj swoją przyszłość”.  W jej ramach uczestniczyliśmy w VI edycji programu „Uczymy dzieci programować”, realizowanego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

VI edycja właśnie się zakończyła. Wzięło w niej udział blisko 10 tys. nauczycieli i edukatorów z całej Polski. Wśród nich byli również nauczyciele naszej szkoły.

Mimo pandemii wykonaliśmy wszystkie zadania zaplanowane na I semestr. Większość z nich udało się zrealizować w szkole podczas nauczania stacjonarnego. Kiedy szkoły zostały zamknięte dostosowaliśmy zadania do nauczania zdalnego.

To była piękna edukacyjna przygoda!

Nagrodą w niej było opanowanie nowych, ciekawych umiejętności zarówno przez uczniów jak  i nauczycieli, satysfakcja z odniesionych sukcesów a także poczucie współodpowiedzialności i współuczestnictwa we wspólnych działaniach szkół z całej Polski. Każdy nauczyciel oraz uczeń otrzymał też pamiątkowe dyplomy.

Nasi uczniowie w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzielnie uczestniczyli w dwóch ważnych wydarzeniach, związanych z kodowaniem. Były to:

  • Ogólnopolskie wyzwanie Cała Polska Programuje
  • Europejskie wydarzenie Code Week 2020

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 111 im. Stefana Starzyńskiego z Warszawy przyczynili się do zwycięstwa Polski w Europejskim Tygodniu Kodowania CODE WEEK 2021. W naszym kraju odbyło się ponad 20 tys. wydarzeń, z czego ponad 11 tysięcy to wydarzenia zrealizowane w ramach programu Uczymy Dzieci Programować, a 10 z tych wydarzeń miało miejsce  w naszej szkole. Wynik ten zapewnił Polsce I miejsce w Europie.

1 lutego 2021r przystępujemy do VII edycji programu „Uczymy dzieci programować” i będziemy nadal wdrażać Innowację Pedagogiczną „Zakoduj swoją przyszłość” w II semestrze roku szkolnego 2020/2021.

Zachęcamy do śledzenia naszych działań związanych z kodowaniem na stronie internetowej oraz na facebooku naszej szkoły http://bityl.pl/KWtS4 

 Zapraszamy również do obejrzenia filmu podsumowującego wydarzenie CodeWeek 2020 http://bityl.pl/yiNaE

 

Koordynatorzy innowacji:

Bożena Dąbkowska

Małgorzata Rolnik

Anna Łukasiewicz