NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie oddziału 3A  oraz 4A wzięli udział w projekcie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” (NHEF) realizowanym w kinie Luna. Celem projektu było wprowadzenie dzieci w świat kina poprzez seanse filmowe połączone z realizacją scenariusza. Projekt miał na celu rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, wyrażania emocji i rozwijania kompetencji medialnych.

Program „Filmowi Bohaterowie” obejmował filmy, które przedstawiały różnorodne postacie i sytuacje, pozwalając uczniom na poznanie szerokiego spektrum bohaterów. Filmy były dostosowane do wieku i zainteresowań uczniów oraz uwzględniają różne gatunki i style narracyjne. Każdy seans filmowy był poprzedzony wprowadzeniem, podczas którego nauczyciel lub prowadzący projekt omawiał kontekst filmu, głównych bohaterów oraz kluczowe wątki. Po projekcji w klasach lekcyjnych odbywała się dyskusja, w której uczniowie analizowali postawy i decyzje bohaterów, dzieląc się swoimi wrażeniami i refleksjami. Dzieci miały również różnorodne zadania logiczne i problemowe zawarte w scenariuszach odnoszących się do filmów.

Efekty:

– uczniowie uczyli się analizować i interpretować treści filmowe, co rozwinęło ich umiejętności krytycznego myślenia,

– dyskusje pomagały w rozwijaniu umiejętności wyrażania myśli i emocji. Przyczyniły się również do wzbogacenia słownictwa i kompetencji językowych,

– filmy przedstawiające różnorodne postacie i sytuacje pomogły uczniom zrozumieć ważne wartości, takie jak odwaga, uczciwość, empatia i szacunek dla innych.

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.