Treść artykułu

Realizacja innowacji Europa w chmurze przez edukację wczesnoszkolną kl.IIIA I IIIB

 

W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole jest wdrażana innowacja pedagogiczna „EUROPA W CHMURZE”, którą opracowała pani Dyrektor Leokadia Ogonowska.

Adresatem tej innowacji są uczniowie ze Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 111 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie.

Głównym celem innowacji jest dostarczanie ogólnych informacji na temat wybranych państw Europy, rozwój zainteresowań, poznanie świata, rozwój wyobraźni i poczucie własnej wartości.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z klasy IIIA i z klasy IIIB pod opieką Jolanty Kmity i Pauliny Trzaskowskiej realizują cele innowacji pedagogicznej.

W październiku uczniowie rozpoczęli wirtualną wędrówkę po Polsce. Pogłębiali wiedzę na temat mapy i symboli Polski. Poznawali legendy dotyczące naszego kraju oraz najciekawsze miejsca w Polsce.

Poznając mapę Europy w listopadzie uczniowie poznali położenie zachodniego sąsiada Polski Niemiec. Metodą samodzielnych doświadczeń i z użyciem urządzeń multimedialnych uczniowie poznali flagę Niemiec i dowiedzieli się jaką walutą zapłacą robiąc zakupy w stolicy Niemiec – Berlinie.

 

Poznając w grudniu zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia nie tylko w Polsce, uczniowie dowiedzieli się, że na wigilijnym stole u naszego południowego sąsiada w Czechach króluje chałka z bakaliami.

Z dużym zaciekawieniem wyszukiwali w dostępnych im źródłach flagę Czech oraz wysłuchali krótkiego filmu, aby poznać nazwy zwierząt w języku czeskim.

https://www.youtube.com/watch?v=mmQ1KLSuRio

CHMURA

Jolanta Kmita