Szachy

Od 2015 roku pan Mateusz Klimowicz jest głównym organizatorem mazowieckich rozgrywek szachowych szkół specjalnych.

W bieżącym roku szkolnym odbyła się kolejna edycja, która jak do tej pory cieszyła się największym zainteresowaniem wśród uczestników. W III Międzyszkolnym Turniej Szachowy organizowanym pana Mateusza Klimowicza i panią Patrycję Komar wzięło udział aż 28 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych a także licealnych. Siedzibą tegorocznego turnieju był
Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, którego kierownictwu i instruktorowi panu Krzysztofowi Gwiaza chcielibyśmy jeszcze raz bardzo gorąco podziękować za pomoc w organizacji naszej szachowej inicjatywy. Należy także wspomnieć, że dzięki wsparciu licznych organizacji takich jak Stowarzyszenie Harcerskie, Inicjatywy Młodzieżowe, Fundacja Na Recz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, Polski Związek Szachowy zakupiliśmy atrakcyjne nagrody oraz medale dla wszystkich uczestników. Pełniąca obowiązki kierownika Dowództwa Klubu Garnizonu Warszawa w zastępstwie za ppłk Tomasza Cholewińskiego pani Agnieszka Ferenc razem z panią Dyrektor naszej szkoły Leokadią Ogonowską oraz gościem specjalnym – złotą medalistką Mistrzostw Świata Juniorów w Szachach Szybkich – Magdaleną Harazińską i panią Anną Harazińską – przedstawicielką Związku Szachowego wręczały upominki wszystkim szachistom turnieju oraz pamiątkowe puchary najlepszym. Serdeczne podziękowania chcielibyśmy przesłać dla pana Sebastiana Sętowskiego za zaangażowanie i serdeczność podczas sędziowania naszego turnieju. To był ogromny zaszczyt współpracować z tak szczodrymi ludźmi, którzy dzięki swojej działalności wspierają grę, która nie bez powodu nosi miano królewskiej.

Wyniki turnieju dostępne są na stronie chess arbiter – profesjonalnego oprogramowania do obsługi imprez szachowych – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_7181/results.html?l=pl&tb=14_ Gorąco zachęcamy do zapoznania się z wynikami. Uczeń naszej szkoły – Benedykt Juszko po raz pierwszy zajął I miejsce przy tak wysokim poziomie reprezentowanym przez graczy. Swój finałowy pojedynek stoczył ze zwycięzcą dwóch poprzednich edycji – Mateuszem Choimem, który w tym roku zdobył także pucharowe III miejsce. Pozostali uczniowie naszej szkoły w większości znaleźli się w pierwszej 10 graczy.

Gratulujemy wszystkim i zachęcamy do rozwijania swoich umiejętności szachowych!

 

V Turniej Szachowy Mazowieckich Szkół Specjalnych

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.