ZAKODUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkołe została wprowadzona innowacja pedagogiczna Zakoduj swoją przyszłość.

Innowacja Zakoduj swoją przyszłość jest odpowiedzią na aktualne potrzeby uczniów naszej placówki, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021. 

Do stworzenia innowacji zainspirował nas udział w programie edukacyjnym Uczymy dzieci programować, zdobyte w nim doświadczenia, oraz udostępniane uczestnikom materiały dydaktyczne. 

Nie bez wpływu na decyzję o potrzebie wprowadzenia działań innowacyjnych była też sytuacja edukacyjna wywołana pandemią Covid – 19.

Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

CodeWeek 2021

Innowacja Pedagogiczna-Zakoduj swoją przyszłość

Luty z Uczymy Dzieci Programować

Podsumowanie VI edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować 

ZAKODUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ

Cała Polska Programuje i CodeWeek 2020 

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.